Wybór koszuli i marynarki męskiej

Wybór odpowiedniej kombinacji koszuli i marynarki może być trudnym zadaniem, ale warto się nim zająć. W końcu liczy się pierwsze wrażenie, a twoje ubranie jest często jedną z pierwszych rzeczy, które ludzie w tobie zauważą. Dobrze dobrana koszula i marynarka mogą dodać ci pewności siebie i sprawić, że poczujesz się lepiej. Jak jednak wybrać te idealne dla siebie?

Kolorystyka

Jeśli chodzi o kolorystykę, to warto postawić na stonowane odcienie. Najlepiej sprawdzą się tu klasyczne kolory takie jak biel, czerń lub granat. Unikaj natomiast krzykliwych wzorów i kolorów, które mogą rozproszyć uwagę rozmówcy.

Fason

Jeśli chodzi o fason, to warto postawić na koszule slim fit lub regular fit. Unikaj natomiast koszul oversize’owych, które mogą sprawić, że będziesz wyglądał na nieprofesjonalnego.

Faktura

Podczas wyboru faktury koszuli i marynarki warto kierować się tym, jaki efekt chcesz uzyskać. Jeśli chodzi o bardziej formalne okazje, to idealna będzie gładka tkanina. Natomiast jeśli masz do czynienia z bardziej swobodną atmosferą, to możesz postawić na wyrazistszy deseń.

Styl

Koszule i marynarki dostępne są w różnych stylach. Najważniejsze jest, abyś dobrał je tak, aby pasowały do twojej sylwetki. Warto też zwrócić uwagę na to, w jakim stylu utrzymujemy się na co dzień – nie ma sensu kupować eleganckiej koszuli i marynarki, jeśli nie będziemy jej nigdy nosić.

Podsumowując, wybór koszuli i marynarki może być trudnym zadaniem, ale warto się nim zająć. Pamiętaj o tym, aby dobrać je tak, aby pasowały do twojej sylwetki oraz stylu, w jakim utrzymujemy się na co dzień. Postaw na klasyczne kolory i unikaj krzykliwych wzorów. Wybierz także odpowiednią fakturę – gładką lub wyrazistą. Pamiętaj też, aby dobrać koszulę i marynarkę w taki sposób, aby były w dobrej proporcji. Jeśli masz długie ręce, to warto postawić na krótszy rękaw koszuli. A jeśli jesteś szczupły, to unikaj marynarek oversize’owych.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl