Jak idealnie dobrać rozmiar kurtki męskiej?

Jak idealnie dobrać rozmiar kurtki męskiej?

Sezon jesienno-zimowy dla wielu osób często wiąże się z koniecznością zakupu nowej odzieży wierzchniej. Każdy, kto choć raz miał do czynienia z tego typu zadaniem, z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to łatwe przedsięwzięcie. Jeśli tak jak miliony osób chcesz zaopatrzyć się w nową kurtkę, mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty, przygotowaliśmy ten krótki tekst, z którego dowiesz się wszystko na temat tego, jak idealnie dobrać rozmiar męskiej kurtki.

Męska kurtka ma znaczenie, czyli co musisz wiedzieć o zakupie nowego odzienia wierzchniego?Odzież wierzchnia to specyficzna część garderoby, która wymaga specjalnego traktowania. Mówiąc to mamy na myśli nie tylko odpowiednią pielęgnację oraz przechowywanie tego typu ubrań, ale przede wszystkim ich dobre dopasowanie do indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Kurtki męskie już dawno przestały pełnić jedynie funkcję praktyczną – coraz częściej można się spotkać z ciekawymi krojami oraz zupełnie nowymi fasonami, które zachwycają swoim wyglądem wygłodniałych konsumentów. Wiedząc o tym, warto podkreślić, że aby móc cieszyć się idealną kurtką, należy wziąć pod uwagę oba wyżej wymienione czynniki i starać się wybrać kurtkę, która będzie odznaczała się zarówno doskonałymi parametrami chroniącymi przed niskimi temperaturami, jak i świetnie się prezentowała. Dobór męskiej kurtki dla wielu Panów może okazać się jednak problematyczny. Co ciekawe, problem ten nie wynika z braku rozeznania w aktualnie panujących trendach, lecz ma on swoje podłoże w braku umiejętności dobieranie odpowiedniego rozmiaru kurtki. Jak zatem zabrać się za wybieranie idealnego rozmiaru?

Dlaczego odpowiednie dopasowanie kurtki ma znaczenie?O ile w przypadku tradycyjnych ubrań, znalezienie swojego rozmiaru przeważnie nie jest trudne, tak w przypadku zakupu nowej kurtki sytuacja ta może ulec znacznemu skomplikowaniu. Wynika to przede wszystkim z tego, że pierwsze wrażenie odnośnie rozmiaru odzieży wierzchniej może być mylące. Dlaczego tak się dzieje? Wpływ na to ma wiele czynników, wśród których wyróżnić można między innymi:

  • Różną grubość odzieży wierzchniej, która bezpośrednio przekłada się na postrzeganie wielkości danej rzeczy (w zależności od materiału użytego do produkcji, kurtka może wydawać się większa lub mniejsza objętościowo)
  • Zróżnicowaną rozmiarówkę (problem ten dotyczy zarówno dużego zróżnicowania pomiędzy poszczególnymi sklepami, jak i wyraźnych nieścisłości w obrębie jednego sklepu)
  • Ilość ubrań, którą zakładamy pod kurtkę
  • Rozciągliwość materiału użytego do wyprodukowania danego przedmiotu.

Tego typu elementów, które warto jest mieć na uwadze jest oczywiście znacznie więcej, jednak my staramy się przytoczyć jedynie najpopularniejsze z nich.

Nieodpowiednio dobrana kurtka może okazać się nie tylko niekomfortowa, ale również może mieć realny wpływ na ograniczenie ruchów. To właśnie dlatego dobrze dobrany rozmiar kurtki jest tak ważny.

Co robić, by idealnie dobrać rozmiar męskiej kurtki?Na pewno chociaż raz zdarzyło Ci się impulsywnie kupić rzecz, która ostatecznie wylądowała na dnie szafy, ponieważ okazała się zbyt uwierająca, ciasna, bądź też za duża. W przypadku kurtek ten problem jest wyjątkowo częsty. Aby uniknąć tego typu sytuacji, warto wykonać kilka prostych czynności, które pomogą w znalezieniu idealnego modelu.

Kurtki męskie charakteryzują się najczęstszym prostym krojem. Jest to bardzo duży plus, ponieważ tak skrojone ubranie jest komfortowe oraz nie podkreśla mankamentów sylwetki. Aby kupić odpowiedni rozmiar, najlepiej jest przymierzyć dane ubranie. Ta metoda często jednak jest myląca, ponieważ przymierzając kurtkę w sklepie najczęściej nie masz na sobie tylu warstw ubrań, ile miałbyś w mroźny, zimowy dzień. Ponadto, należy podkreślić, że sposób ten zupełnie nie sprawdzi się w trakcie zakupów online. Jak zatem najlepiej sprawdzić swój rozmiar? Zbawienna może okazać się tradycyjna miara krawiecka.

Czym warto się kierować dobierając rozmiar kurtki?Tak jak wspomnieliśmy, miara krawiecka to niezbędny przedmiot do tego, by poznać swoje dokładne wymiary. Aby dokonać precyzyjnego pomiaru, najlepiej jest zaangażować drugą osobę – wtedy będziesz mieć pewność co do tego, że nie pomyliłeś. Decydując się na zakup męskiej kurtki zimowej, należy zmierzyć przede wszystkim obwód klatki piersiowej (na wysokości najszerszego miejsc), obwód w pasie (w miejscu talii), obwód barków oraz bioder, a także długość ramienia oraz wzrost. Zastanawiasz się, dlaczego należy mierzyć wzrost? Cóż, jest to niezwykle istotne zwłaszcza u mężczyzn, ponieważ po zakupie nowej kurtki, może okazać się, że jest ona znacznie krótsza niż początkowo przypuszczałeś.

Gdy poznasz już swoje dokładne wymiary, musisz doliczyć do nich około 2-4 cm. Ma to na celu zapewnienie większej swobody ruchów oraz komfortu w sytuacji, w której będziesz grubiej ubrany.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl